- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Zangay Kōṯ
Current Weather Zangay Kōṯ
Current weather for the city of Zangay Kōṯ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 22°C |
