- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Za‘farān-e ‘Olyā
Current Weather Za‘farān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Za‘farān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 8°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
