- Weather
- Greece
- West Macedonia
- Ypsilo
Current Weather Ypsilo
Current weather for the city of Ypsilo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 1. 4. (15:00) to 2. 4. (00:00)
Rain
Valid to 2. 4. (00:00)
7°C
feels like 4°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
