- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Yongt’al-li
Current Weather Yongt’al-li
Current weather for the city of Yongt’al-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 18°C |
