- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Yongha-ri
Current Weather Yongha-ri
Current weather for the city of Yongha-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 7°C |
