- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Yŏng-dong
Current Weather Yŏng-dong
Current weather for the city of Yŏng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
