- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Yŏndae-bong
Current Weather Yŏndae-bong
Current weather for the city of Yŏndae-bong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
