- Weather
- United States of America
- Oregon
- Yoncalla
Current Weather Yoncalla
Current weather for the city of Yoncalla. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Winter Storm
Valid to 2. 4. (09:00)
Frost
Valid from 3. 4. (02:00) to 2. 4. (11:30)
4°C
feels like 1°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
