- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Yo-gol
Current Weather Yo-gol
Current weather for the city of Yo-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
