- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Yārījān-e Soflá
Current Weather Yārījān-e Soflá
Current weather for the city of Yārījān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 12°C |
