- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Yārījān-e Soflá
Current Weather Yārījān-e Soflá
Current weather for the city of Yārījān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
