- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Yangji-mal
Current Weather Yangji-mal
Current weather for the city of Yangji-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 16°C |
