- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Yangji-mal
Current Weather Yangji-mal
Current weather for the city of Yangji-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 8°C |
