- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Yangji-mal
Current Weather Yangji-mal
Current weather for the city of Yangji-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 8°C |
