- Weather
- Republic of Korea
- Daejeon
- Yanggurye
Current Weather Yanggurye
Current weather for the city of Yanggurye. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
