- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Yang-dong
Current Weather Yang-dong
Current weather for the city of Yang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 12°C |
