- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ya-ch’on
Current Weather Ya-ch’on
Current weather for the city of Ya-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 13°C |
