Current Weather Xirokambos
Current weather for the city of Xirokambos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 19. 5. (15:00) to 20. 5. (01:00)
Rain
Valid from 19. 5. (15:00) to 20. 5. (01:00)
20°C
feels like 20°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
