- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Wŏrŭm-dong
Current Weather Wŏrŭm-dong
Current weather for the city of Wŏrŭm-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
