- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Wŏnhŭng-ni
Current Weather Wŏnhŭng-ni
Current weather for the city of Wŏnhŭng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
