- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Wŏnhŭng-ni
Current Weather Wŏnhŭng-ni
Current weather for the city of Wŏnhŭng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 12°C |
