- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Wŏlŭn-do
Current Weather Wŏlŭn-do
Current weather for the city of Wŏlŭn-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 9°C |
