- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Wŏldae-do
Current Weather Wŏldae-do
Current weather for the city of Wŏldae-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 9°C |
