- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Wŏl-ch’on
Current Weather Wŏl-ch’on
Current weather for the city of Wŏl-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
