Current Weather Wilkau-Haßlau
Current weather for the city of Wilkau-Haßlau. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
