- Weather
- United States of America
- Texas
- Wichita Falls
Current Weather Wichita Falls
Current weather for the city of Wichita Falls. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 22°C |
