- Weather
- United States of America
- Iowa
- West Burlington
Current Weather West Burlington
Current weather for the city of West Burlington. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
