- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Warnā Ghar
Current Weather Warnā Ghar
Current weather for the city of Warnā Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 5°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
