- Weather
- United States of America
- Virginia
- Warfield
Current Weather Warfield
Current weather for the city of Warfield. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
