- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Wār-e Maysh
Current Weather Wār-e Maysh
Current weather for the city of Wār-e Maysh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 9°C |
