- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Wār-e Maysh
Current Weather Wār-e Maysh
Current weather for the city of Wār-e Maysh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 8°C |
