- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Wangsal-li
Current Weather Wangsal-li
Current weather for the city of Wangsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
