- Weather
- North Korea
- South Pyongan
- Waksae-dong
Current Weather Waksae-dong
Current weather for the city of Waksae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
