- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Wādī-ye Qurūqōl
Current Weather Wādī-ye Qurūqōl
Current weather for the city of Wādī-ye Qurūqōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 18°C |
