- Weather
- Switzerland
- Canton of Zurich
- Wädenswil / Eichweid
Current Weather Wädenswil / Eichweid
Current weather for the city of Wädenswil / Eichweid. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
