- Weather
- Czech Republic
- Jihočeský kraj
- Vyšetice
Current Weather Vyšetice
Current weather for the city of Vyšetice. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
