- Weather
- Serbia
- Central Serbia
- Vukošić
Current Weather Vukošić
Current weather for the city of Vukošić. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Low Temperature
Valid from 1. 5. (00:00) to 2. 5. (00:00)
14°C
feels like 13°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
