- Weather
- Republic of Croatia
- Split-Dalmatia
- Vrisnik
Current Weather Vrisnik
Current weather for the city of Vrisnik. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 26. 5. (15:00) to 26. 5. (19:00)
23°C
feels like 24°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 18°C |
