- Weather
- Czech Republic
- Liberecký kraj
- Vítkov
Current Weather Vítkov
Current weather for the city of Vítkov. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
