- Weather
- France
- Centre-Val de Loire
- Villexanton
Current Weather Villexanton
Current weather for the city of Villexanton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 1. 5. (16:00) to 2. 5. (00:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
