- Weather
- Republic of Nicaragua
- Managua
- Villa El Carmen
Current Weather Villa El Carmen
Current weather for the city of Villa El Carmen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 29°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 28°C |
