- Weather
- Portuguese Republic
- Porto
- Vila do Conde
Current Weather Vila do Conde
Current weather for the city of Vila do Conde. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 13°C |
