- Weather
- Italy
- Emilia-Romagna
- Vignale
Current Weather Vignale
Current weather for the city of Vignale. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 27. 5. (08:00) to 27. 5. (20:00)
Thunderstorms
Valid from 27. 5. (08:00) to 27. 5. (20:00)
23°C
feels like 25°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
