- Weather
- France
- Nouvelle-Aquitaine
- Verteuil-sur-Charente
Current Weather Verteuil-sur-Charente
Current weather for the city of Verteuil-sur-Charente. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 3. 5. (00:00)
18°C
feels like 17°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 70 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
