- Weather
- Czech Republic
- Jihočeský kraj
- Velká Turná
Current Weather Velká Turná
Current weather for the city of Velká Turná. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
