- Weather
- Republic of Slovenia
- Ormož
- Velika Nedelja
Current Weather Velika Nedelja
Current weather for the city of Velika Nedelja. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 1. 6. (00:00)
Thunderstorms
Valid from 1. 6. (00:00) to 1. 6. (08:00)
17°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
