- Weather
- Russia
- Bashkortostan Republic
- Vash-Yazy
Current Weather Vash-Yazy
Current weather for the city of Vash-Yazy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 8°C |
