Current Weather Valī-ye ‘Aşr
Current weather for the city of Valī-ye ‘Aşr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 25°C |
