- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Uttae-dong
Current Weather Uttae-dong
Current weather for the city of Uttae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 10°C |
