- Weather
- Lithuania
- Klaipėda County
- Utriai
Current Weather Utriai
Current weather for the city of Utriai. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 27. 5. (09:00) to 28. 5. (12:00)
13°C
feels like 11°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
